Studio Bratři v triku | Studio loutkového filmu | Studio J. A. Komenského | Studio HaD | Studio Kunc
Home | O nás | Výstavy | Galerie | Techfilm |    CZ / ENG
STUDIO BRATŘI V TRIKU bylo založeno v roce 1945. Je nejstarším a největším českým studiem, které vytváří kreslené filmy. Do dnešních dnů (2000) zde vzniklo více než 1600 filmů rozmanitých stylů a žánrů, od dvouminutových black-outů až po náročná celovečerní díla. U kolébky Studia stála renesanční osobnost Jiřího Trnky, ale se Studiem spolupracovali i další klasici české animace jako Břetislav Pojar, Jiří Brdečka, Zdeněk Miler a další. Ze současných tvůrců pak např. Michaela Pavlátová, Pavel Koutský nebo Gene Deitch . Uměleckým krédem Studia je vytvářet animované filmy různých žánrů a výtvarných stylů - neexistuje výtvarník, s jehož osobitým projevem by si Studio BRATŘI V TRIKU nedovedlo poradit. K uznávaným znakům tzv. české školy kresleného filmu patří rovněž humanismus a smysl pro inteligentní humor, který je někdy lyrický, jindy má blízko k satiře.

Filmy se značkou BRATŘI V TRIKU získaly stovky cen na mezinárodních festivalech a odnesly si Grand Prix nebo Hlavní ceny i z tak renomovaných kolbišť jakými jsou Berlín, Benátky, Chicago, Annecy, Hirošima,Tampere, Espinho, Cannes, Suttgart, Oberhausen, Locarno, Ottawa, San Sebastian, Gijon, Montreal a mnoha dalších. K úspěchům Studia patří i několik nominací a jeden získaný Oscar.

Studio Bratři v triku se zabývá hlavně tvorbou klasických kreslených filmů a seriálů, je však schopno vytvářet i kombinované filmy (hraný film + animace) i další speciální animační technologie, včetně počítačového zpracování kreslené animace na Cambridge Animation Systems: Animo. Studio BRATŘI V TRIKU je vybaveno úplnou technologií pro výrobu kreslených filmů, moderními trikovými kamerami, střižnami, projekcí, počítačovým line testem. Kompletní výroba kresleného filmu je soustředěna společně s ateliéry Studia loutkového filmu v jednom areálu, v těsném sousedství s filmovými laboratořemi. V rámci Krátkého Filmu a.s. zajišťuje studio kompletní zvukové práce a střih. Používá 35mm filmovou technologii (Eastman Colour Negative), s možným přepisem na video všech používaných systémů.

Studio BRATŘI V TRIKU úzce spolupracuje na koprodukčních projektech s produkcemi z USA, Švýcarska, Holandska, Německa. V současné době se ve studiu natáčí v produkci s USA kreslená verze v Americe velmi populární učebnice pro nejmladší školáky, Emily, prvních 100 dní ve škole.
© KRATKÝ FILM PRAHA, a.s. 2005