Studio Bratři v triku | Studio loutkového filmu | Studio J. A. Komenského | Studio HaD | Studio Kunc
Home | O nás | Výstavy | Galerie | Techfilm |    CZ / ENG
KRÁTKÝ FILM PRAHA a.s. je filmová produkční společnost s téměř půlstoletou zkušeností ve filmovém průmyslu s rozsáhlou sítí kontaktů v České republice i v zahraničí. Akciovou společností se KRÁTKÝ FILM PRAHA a.s. stal v roce 1991 jako nástupce Krátkého filmu založeného v roce 1957 . Tento podnik byl specializován na filmovou produkci v oblasti dokumentárního, zpravodajského a animovaného filmu. Postupně rozšířil působnost i na hrané filmy, seriály, multimediální CD-ROM a DVD-ROM a další produkci. Produkce společnosti dosáhla řady ocenění (několik set cen z festivalů včetně řady prestižních hlavních cen ze zahraničních festivalů, ap.)

Struktura produkce zahrnovala do roku 1990 zpravodajské filmy (ročně 104 Filmových týdeníků a Filmových zpravodajů) , dokumentární, animované (kreslené, loutkové, kombinované, experimentální techniky), edukativní (školní, instrukční, technické, vědecké), propagační, populárně vědecké, reklamní, hrané filmy i televizní seriály. Výsledkem je vlastnictví copyrightu na cca 40 000 titulů filmů, vlastní Filmotéka s miliony metrů filmů a obrovská profesionální zkušenost . Vysoká umělecká úroveň tvorby byla garantována předními osobnostmi v jednotlivých produkčních činnostech.

KRÁTKÝ FILM PRAHA a.s. točí veškeré filmové žánry: dokumenty, osvětové, instruktážní, výukové, reportážní i průmyslové filmy, multimediální programy, filmy hrané i reklamy. Do jednotlivých žánrů jsou naše studia speciálně profilována.

KRÁTKÝ FILM PRAHA a.s. vykonává práva výrobce k vlastní rozsáhlé knihovně filmů. Ta zahrnuje především slavné kreslené a loutkové filmy české školy animace, stovky dokumentárních filmů a řadu filmů hraných. Navíc náš archív obsahuje více než 40 000 položek filmového materiálu a miliony metrů unikátní historické stopáže z filmových týdeníků a zpravodajských periodik z období let 1945 - 1990 .

KRÁTKÝ FILM PRAHA a.s. nabízí:
kompletní realizace zpravodajských, výukových, instruktážních, dokumentárních i celovečerních filmů a videoprogramů, koprodukce, výrobu multimediálních programů, TV seriálů, reklam, realizaci výstav ostatní servis včetně pronájmů produkčních prostor se zázemím.

Kontakt >>>
© KRATKÝ FILM PRAHA, a.s. 2005